- Te așteaptă noi reguli stricte în spaţiile de coworking
- Birourile şi recepţia sunt dotate cu viziere din plastic
- Oamenii poartă maşti, iar dezinfectarea e obligatorie
Biroul tău este într-un spațiu de coworking? Ei bine, când te vei întoarce vei afla că lucrurile s-au schimbat acolo. Spre exemplu, pentru siguranţa ta, proprietarii de spaţii din Iaşi au apelat la o procedura strictă.
La recepţie şi birouri sunt separatoare, colega de la recepţie are şi vizieră. Toată lumea poartă mască şi sunt recipiente de dezinfectat peste tot.
Pe de altă parte, chiar şi IT-iştii s-au săturat de remote work. Uite ce spune un antreprenor IT: „Munca de acasă are beneficiile ei, dar dacă eşti într-o echipă trebuie să te vezi, să povesteşti. Foarte mulţi au reaşteptat întoarcerea la birouri cu dragă inimă“.
TOP ARTICOLE
- Adrian Sârbu: Eu susțin înființarea Partidului Copiilor în România! Ei sunt singurii care își pot reprezenta interesele la nivel politic
- Germania vrea să acorde cluburilor de noapte statut cultural în legislația urbanistică. Legea mai trebuie votată în Bundestag și Bundesrat
- Ciprian Ciucu a semnat dosarul de candidatură pentru ca Bucureştiul să găzduiască finala UEFA Europa League în 2028
Persoanele care lucreză acolo nu mai au voie să mănânce la locul de muncă. În plus, pentru o protecţie sporită, cănile au fost înlocuite cu paharele de unică folosinţă.
Autor: Ana Maria Rus
Partenerii noștri


