- Clujenii spun că liniștea publică e deranjată de biserică.
- Clujenii se plâng că îi deranjează boxele bisericilor.
- Slujbele care se aud din boxele bisericilor sunt gălăgioase.
- Clujenii s-au plâns la Primărie că sunt deranjați de biserici.
Doamne, vino, Doamne, să vezi cât de tare ne deranjează slujitorii tăi. Da-ți biserica mai încet că nu ne mai auzim rugăciunile din casă.
Clujenii nu au scapăt de gălăgie nici după anul nou – gălăgia de la petreceri a fost înlocuită cu slujbele de la o biserică din cartierul Mărăști care nu îi lasă să trăiască în pacea Domnului. Problema nu vine de la clopotele bisericii, ci de la digitalizare.
TOP ARTICOLE
- Adrian Sârbu: Eu susțin înființarea Partidului Copiilor în România! Ei sunt singurii care își pot reprezenta interesele la nivel politic
- Germania vrea să acorde cluburilor de noapte statut cultural în legislația urbanistică. Legea mai trebuie votată în Bundestag și Bundesrat
- Ciprian Ciucu a semnat dosarul de candidatură pentru ca Bucureştiul să găzduiască finala UEFA Europa League în 2028
Clujenii se plâng că boxele care transmit slujbele în afara bisericii sunt de fapt mărul discordiei. Cazul bisericii care răspândește prea puternic cuvântului domnului a ajuns și pe masa primarului Emil Boc care trebuie să decidă cum îi liniștește pe enoriași.
Partenerii noștri


